بسم الله الرّحمن الرّحیم

«...وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ.»

خداوند فساد را دوست ندارد.

سورۀ بقره - آیۀ205

نکاتی اجمالی در مورد آیه:

مراد از فساد در آیه، فساد مالی، اقتصادی، فرهنگی و فساد در نسل می باشد وفساد در نسل، به هر کاری گفته می شود که موجب از بین رفتن نسل شود.

 

 

کویر کال شور گناباد

خراسان رضوی

اجرای برنامه در آذر1394

در جوار کال شور گناباد و در 25کیلومتری این شهر، رمل های نسبتاً بلندی در کنار جاده به چشم می خورند که می توانند فرصت خوبی برای استفادۀ گردشگران قرار بگیرند. ما در یک صبح سرد پاییزی، گذری بر این منطقه زدیم و پس از بازدید از پل تاریخی کال شور، به منطقۀ رمل ها آمدیم. این رمل ها، بیشتر در قسمت شرقی جاده قرار دارند و به راحتی قابل دسترسی می باشند.

کویر گناباد، ظرفیت های بالای گردشگری دارد که فعلاً مغفول مانده است.

کویر کال شور گنابادکویر کال شور گنابادکویر گنابادکویر گنابادرمل های گنابادرمل های گنابادماسه بادی های گنابادماسه بادی های گنابادکویرگردیکویر گردیکویر گردی در گنابادکویر گردی در خراسان رضویکویر گردی در استان خراسان رضویکویر گردی در ایرانکویرگردی در گنابادکویرگردی در استان خراسان رضویکویرگردی در خراسان رضوی

جهت بازدید از سایر سفرنامه های من در استان خراسان رضوی، اینجا را کلیک نمایید.

جهت بازدید از سایر سفرنامه های من در ایران، اینجا را کلیک نمایید.

و اما در پایان...

پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) فرمودند: مردم دو دسته اند؛ دسته ای تنها به فکر آسودگی خود باشند و دسته ای دیگر، آسودگی دیگران را فراهم سازند، هر چند خودشان به زحمت افتند. آن کسی که دیگران را آسوده کند، مؤمن است و چون جان سپارد، از دنیا و بلاهایش آسوده شود و آن کس که تنها به فکر آسودگی و راحتی خود است، مؤمن نیست و چون جان سپارد، جنبندگان و مردم بسیاری از دست او آسوده شوند.

فرازی از دعای جوشَن کبیر که خداوند را معرّفی و توصیف می نماید: (کتاب مفاتیحُ الجِنان)

یا أقرَبَ مِن کُلِّ قَریب:  ای خدایی که از هر کسی به ما نزدیک تری.

یا أحَبَّ مِن کُلِّ حَبیب:  ای خدایی که از هر حبیب و دوستی، دوست داشتنی تری.

فرازی از کتاب صَحیفه سجّادیّه که مناجات امام سجّاد(علیه السّلام) با خداوند می باشد:

ألّلهُمَّ وَ ما سَوَّلَ لَنا مِن باطِلٍ فَعَرِّفناهُ، وَ إذا عَرَّفتَناهُ فَقِناهُ، وَ بَصِّرنا ما نُکایِدُهُ بِه، وَ ألهِمنا ما نُعِدُّه لَه، وَ أیقِظنا عَن سِنَةِ الغَفلَةِ بِالرُّکونِ إلَیه، وَ أحسِن بِتَوفیقِکَ عَونَنا عَلَیه.

خدایا، هر چیز باطلی را که شیطان در نَظر ما زیبا جلوه داد، ما را بر آن آگاه گردان؛ و نیز ما را آگاه کن که چگونه با شیطان نبرد کنیم و با چه سلاح هایی حمله های او را دفع کنیم؛ و نیز ما را از خواب غفلت بیدار کن تا نا خواسته، به او تمایلی پیدا نکنیم و در این کار به ما مدد رسان.