بسم الله الرّحمن الرّحیم

«...وَ اللَّهُ رَؤوفٌ بِالْعِبَادِ.»

خداوند نسبت به همۀ بندگان، مهربان است.

سورۀ بقره - آیۀ207

پیام های آیه:

خداوند براى انجام هر كار خیری، پاداشى قرار داده است، امّا در این آیه مى‏ فرماید: خداوند رئوف است. «اللّه رئوف بالعباد». رأفت خداوند، نسبت به بندگان، بهترین پاداش است. همین که انسان بداند خدایی مهربان دارد و انتقام جو نیست، آسوده تر بندگی می کند.

 

 

ارتفاعات روستای سربرج

طرقبه - خراسان رضوی

اجرای برنامه در بهمن1395

روستای سربرج، یکی از روستاهای خوش آب و هوایی است که در دامنۀ شمالی رشته کوه بینالود، واقع شده است. این روستای ییلاقی، به دلیل جادۀ نامناسبش، همواره از حضور گردشگران محروم مانده است. رودخانۀ جاری و باغات میوه، از دیدنی های این روستای نیمه پلّه کانی محسوب می شوند. ما در یک روز نه چندان سرد زمستانی، از مشهد حرکت کرده و راهی ارتفاعات این روستا شدیم.

نمایی از زمستان روستای سربرج

روستای سربرج


موقعیت روستای سربرج بر روی نقشه

روستای سربرججنگل سربرج


طبیعت روستای سربرج

جنگل سربرججنگل سربرججنگل روستای سربرجطبیعت روستای سربرجدیدنی های طرقبهطبیعت طرقبه


دورنمای روستای سربرج

ارتفاعات روستای سربرجارتفاعات روستای سربرجروستای سربرجروستای سربرجگله های طرقبهجاذبه های گردشگری طرقبهجاذبه های گردشگری طرقبهسگ گلهجاذبه های طبیعی طرقبهییلاقات اطراف مشهد

و اما در پایان...

امام صادق (علیه السّلام) فرمود: خیری در دنیا جز برای دو نفر نباشد. کسی که هر روز، کرداری نیک بر کردارهای نیکش بیفزاید و کسی که گناهش را با توبه، جبران کند، و البته چگونه توبه، گناهش را جبران کند؟ به خدا سوگند که اگر آن قدر سجده کند که گردنش از تنش جدا شود، خداوند توبه اش را نپذیرد مگر آن که ولایت ما اهل بیت را پذیرفته باشد.

فرازی از دعای جوشَن کبیر که خداوند را معرّفی و توصیف می نماید: (کتاب مفاتیحُ الجِنان)

«یا أشرَفَ مِن کُلِّ شَریف»:  ای خدایی که از هر آدم شریفی، شریف تری.

«یا أقوَی مِن کُلِّ قَویّ»:  ای خدائی که از هر نیرومندی، نیرومند تری.

فرازی از کتاب صَحیفه سجّادیّه که مناجات امام سجّاد(علیه السّلام) با خداوند می باشد:

«ألّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحمّدٍ وَ آلِه، وَ حَوِّل سُلطانَهُ عَنّا، وَ اقطَع رَجائَهُ مِنّا، وَ ادرَأهُ عَنِ الوُلوعِ بِنا.»

خدایا، بر محمد(ص) و آل او درود فرست و شیطان را بر ما چیره مساز، و نیز او را قطع امید کن از این که بخواهد ما را گمراه کند و این که هوس فریب دادن ما را داشته باشد.